Kočovný pivovar Berhet

 

Obnoviť stratené je vždy veľkou výzvou. Absenciu pivovaru a samotnej výroby piva nahradili kočovným varením piva v iných pivovaroch. To poskytuje ideálne podmienky na budovanie vlastnej identity, a pritom hľadať financie na dosiahnutie cieľa - vybudovanie vlastného pivovaru.

Začiatky siahajú k januáru 2017, keď sa dvaja známi spojili, aby vrátili stratený lesk a slávu mestu vo varení piva. Jeden s bohatými znalosťami v oblasti výroby a predaja pivovarníckych technológií, druhý so skúsenosťami z oblasti predaja a medzinárodného obchodu. Prvé pivo, ktoré vstúpilo na slovenský trh pod značkou BERHET bolo v štýle American Pale Ale s platom 15°.

Snaha zmeniť konzervatívny trh pivných gigantov sa zdalo ako nemožná úloha, avšak pracovitosť a skúsenosti priniesli svoje ovocie. Zákazníci čoraz viac vyhľadávajú výnimočnosť pív BERHET, a preto sa tvorcovia rozhodli urobiť pivo čo najdostupnejšie. Modernizácia portfólia s orientovaním na retailový predaj sa začala v polovici októbra 2017.

Prvotinou bolo pivo v štýle American IPA s obchodným názvom Kaliber. Do konca marca budúceho roka by malo byť portfólio kompletne inovované a pripravené aj na export do zahraničia.

 

Typ pivovaru
Kraj pivovaru
Mesto
Bardejov