Pivovar Hurbanovo

 

Pivovar bol založený 1. novembra 1964 v Hurbanove, ktoré sa vyznačovalo optimálnymi klimatickými aj strategickými podmienkami pre vybudovanie pivovarníckeho priemyslu v regióne.

Spolu s pivovarom bola v roku 1967 dobudovaná aj sladovňa. Moderné technológie výroby piva a sladu a vysoká kvalita umožnili v relatívne krátkom čase produktom pivovaru preniknúť na svetové trhy a stať sa zaujímavým vývozným artiklom.

V roku 1971 ako prvý pivovar vo východnej Európe začal s využívaním plechovkového balenia, ktoré obstálo aj v náročných testoch v extrémnych podmienkach ako súčasť výstroja slovenských himalájskych horolezcov. Koncom roku 1995 oznámil svoj zámer vstúpiť do pivovaru zahraničný investor, medzinárodný pivovarnícky koncern Heineken International.

Úspešne aplikoval svoj investičný projekt a postupne zvýšil produkciu pôvodného pivovaru. Celkové investície dosiahli výšku približne 216 mil. EUR, čo tvorí zhruba 70% celkových investícií v odvetví. Podľa Trend Top 2009 je Heineken Slovensko najväčšou potravinárskou spoločnosťou na Slovensku.

Typ pivovaru
Kraj pivovaru
Mesto
Hurbanovo