Tokaj Macik Winery

Spoločnosť TOKAJ MACIK WINERY patrí medzi popredných slovenských výrobcov vína, o čom svedčí trojnásobné ocenenie Vinárstvo roka
a trojnásobný titul Víno roka. Rodinné vinárstvo Macikovcov z Malej Tŕne milovníci vína už poznajú ako inovátorov, ktorí každoročne prinášajú niečo nové. Tento krát potešili milovníkov piva novinkou, ktorá na Slovensku ešte nebola, a to prvým tokajským pivným špeciálom – „Tokaj IPA“.
TOKAJ MACIK WINERY IPA, skrátene „Tokaj IPA“, je jedinečné vrchne kvasené pivo typu INDIA PALE ALE, ktoré vzniklo kolaboráciou elitného rodinného vinárstva TOKAJ MACIK WINERY a unikátneho remeselného pivovaru KALTENECKER. Spojením pivovaru presláveného mnohými pivnými špeciálmi a vinárstva s moderným až rebelským zmýšľaním, vzniklo toto prvé slovenské tokajské pivo. Tokaj IPA je nádhernej polotmavej zlatistej farby. Vo vôni dominujú citrusy prelínajúce sa s arómou čerstvého hroznového muštu, ba až mladého aromatického vína. Pivo vôbec nie je sladké, ale je jemne horké. Chuť Vás očarí svojou plnosťou a zaujímavou hrozienkovou príchuťou.
Remeselný pivovar Kaltenecker vznikol v roku 1997 a v súčasnosti vyrába už viac ako 30 druhov pivných špeciálov. Každým rokom prináša pivovar na trh niekoľko zaujímavých noviniek, ktoré predstavujú väčšinou netradičné pivné štýly. Všetky pivá sa vyrábajú z prírodných surovín najvyššej kvality. V ponuke sú pivá filtrované aj nefiltrované, pasterizované aj nepasterizované, ako aj špeciálne archivovateľné pivá.