Minipivovar Perla

Minipivovar Perla bol oficiálne založený 31.12.1992, ako prvý hostinský pivovar na Slovensku. Nachádzal sa v blízkosti centra mesta, neďaleko starého obchodného domu Prior, v jednej zo starších budov. V objekte bolo okrem pivovaru, piváreň a reštauračné zariadenie.
V minulosti sa v budove nachádzala likérka s názvom Perla čo bolo meno patrónky majiteľa rodinného domu. Dnes pokračuje v podnikaní syn majiteľa likérky Andrej Nutter aj so svojim synom Martinom, ktorý zastáva funkciu sládka. Kapacita varne dovezenej z Nemecka je 2000 litrov na jednu várku a celková ročná kapacita bola okolo 5000 hl piva. Ročne sa v skutočnosti varilo len asi 1200 hl piva. Varilo sa tu iba pivo Perla 11%, ktoré sa i čapovalo vo vlastnej reštaurácii a pivárni.
V minulosti sa majiteľ pokúšal variť aj 12% Zlatá perla a 14%tmavé pivo bavorského typu Perla špeciál, no malo slabý odbyt tak zoslal iba pri osvedčenej 11% variante. V pivovare bola používaná iba etiketa na párty súdky. V súčasnosti je minipivovar Perla zatvorený.