Kočovný pivovar Pakt

 

Náš príbeh, ako inak, začal túžbou uvariť si vlastné pivo úplne od základu v domácich podmienkach a tak sme s nadšením preskočili varenie z koncentrátov a rovno začali zo základných surovín. Od vtedy už boli desiatky a desiatky várok, ale na prvú sa nezabúda a práve tá doslova zapálila vášeň pre túto úžasnú a nekonečne kreatívnu činnosť, ktorá sa stala v podstate každovíkendovou náplňou. Bolo to v období kedy som bol dobrovoľne nezamestnaný, keďže život v kancelárii som vnímal ako ubíjajúci a premrhaný a tak sme s priateľkou Romankou (ktorá bola práve tým hnacím motorom mojej myšlienky variť pivo) začali rozmýšľať, ako sa posunúť ďalej a ako túto vášeň pretaviť do nášho života naplno.

Ako prvá sa zrodila myšlienka, ktorá veľmi rýchlo nabrala reálne kontúry, založili sme firmu MAROMA s.r.o. a začali dovážať a distribuovať slady značky VIKING MALT na Slovensku a v Čechách. Stali sme sa jedným z dodávateľov pivovaru Stupavar a tu sa naskytla prvá možnosť spolupráce a uvarenia nášho piva pod hlavičkou kočovného pivovaru PAKT. Bol to Viking Red Ale, ktorý mal úspech a Stupavar ho zaradil do svojej stálej ponuky.

Ďalšia ponuka prišla o pár mesiacov neskôr od pivovaru Sandorf, kde sme varili našu American IPU. Keďže varíme výhradne zo sladov, ktoré aj dovážame, dostalo pivo názov Viking AIPA, ktorú plánujeme variť opakovane. Samozrejme chceme prichádzať s ďalšími novinkami, stále sa zdokonaľovať a prinášať naše chuťové zážitky z kuchyne domáceho varenia aj ostatným milovníkom remeselného piva. A na koniec, ak by niekoho zaujímalo ako duchaplne vznikli názvy MAROMA a PAKT, tak MAROMA je spojením našich mien Marek a Romana a keďže tieto sme si minuli na firmu, prišli na rad priezviská ? ....Pavlová A Kováč Tvoria = PAKT

Typ pivovaru
Kraj pivovaru
Mesto
Topoľčany