Piešťanský pivovar Žiwell

Pivovar Žiwell

Sme remeselný pivovar, ktorý v roku 2015 založili nadšenci a milovníci piva. Z našich tankov je možné ochutnať naše vlajkové domáce pivo ŽiWELL Jedenástku, ŽiWELL Červenú vežu 12, ŽiWELL Havrana 13, ŽiWELL Vandala 14 a rôzne sezónne špeciály. V Piešťanskom pivovare ponúkneme aj tradičnú domácu kuchyňu so starostlivo vybraným pivným menu. Nachádzame sa v Piešťanoch na Rekreačnej 3, blízko lodenice pri hrádzi v zrekonštruovaných priestoroch objektu, ktorý dýcha výbornou atmosférou a pohodou. Ponúkame aj prehliadky kompletnej výrobnej technológie od varní až po tanky.

Žiwell Marry Me 11°

Peťovi a Evičke prajeme krásny a šťastný spoločný život, plný láskyplnej horkosti a chmeľovej plodnosti :)

Žiwell Apollo 11 11°

Pivo bolo varené ako spolupráca remeselného pivovaru a kočovného pivovaru pri príležitosti 50. výročia pristátia prvého človeka na Mesiaci. Pri varení bola použitá americká odroda chmeľu Apollo. Kooperatívne pivo varené so Šilker's Brewery.

Žiwell Azacca Dwarf 12°

Azacca je haitský boh poľnohospodárstva a ako to už pri bohoch býva, doprajú si pre seba len to najlepšie. Nie je tomu inak ani pri božskom chmele Azacca. Ten je podľa mnohých sládkov jeden z najlepších chmeľov pre štýl IPA. Má mnoho zaujímavých vlastností, obsahuje veľké množstvo myrcénu, ktorý okrem iného zvyšuje účinky THC. Nás ale viac zaujal svojím aromatickým prejavom. Pivo ŽiWELL Azacca Dwarf sa vyznačuje svetlohnedou až žltou farbou, jemným kvasinkovým zákalom a šľahačkovou penou. Vo vôni cítiť citrusy, ale hlavne výraznú živicu.

Žiwell Jedenástka 11°

Rovnaká ako 1PN046, ale okrem zmien v texte na ľavej strane etikety je tučným písmom označený v alergéne glutén.