Prešovský pivovar

 

Prešovský pivovar je typickým remeselným minipivovarom, ktorý vznikol v roku 2014. Vareniu piva sa venujú už od roku 2008. Prvé pivo uvarili v 50 L hrnci doma z koncentrátov, postupne si zostrojili malú technológiu pivovaru, na ktorej sa učili a zdokonaľovali. Počas týchto rokov zistili, že to čo chcú, je variť pivo a ponúknuť zážitok z rôznorodosti jedinečných chutí a vôní pív.

Preto si navrhli koncept technológie pivovaru, čo umožňuje variť vrchne a spodne kvasené piva. Pivá sú vyrábané z prvotriednych, starostlivo vyberaných základných surovín (voda, slad, chmeľ, kvasnice) bez ďalších pridaných látok. Dodávatelia sú zásadne len zo Slovenskej a Českej republiky. Nadštandardnú starostlivosť sa venuje každej kvapke nášho piva od výberu ingrediencií, procesu varenia, dozrievania, ale aj spôsobu akým sa naše pivo podáva.

Priestory v centre mesta Prešov pozostávajú z novozrekonštruovanej dvojpodlažnej pivnice z 15. storočia, kde vás privíta jedinečná pivná atmosféra. Okrem piva vám ponúknu pestrý nápojový lístok a aj niečo na zahryznutie.

Typ pivovaru
Kraj pivovaru
Mesto
Prešov