Komoditná spoločnosť Univerzál M&M z Námestova mala okrem iných podnikateľských aktivít aj zámery s varením piva. Po trojmesačnej rekonštrukcii objektu a montáži nemeckej technológie začali v máji 1994 s varením piva.
Pivovar bol zriadený netradične vo veľkom nákupnom stredisku, kde pracovalo asi 20 zamestnancov. Tu bola zriadená i pekne zariadená vlastná reštaurácia pre 56 hostí. Majiteľom pivovaru bol Ing. Anton Majerčík, ktorý bol zároveň majiteľom spoločnosti Univerzal M&M. O kvalitu piva sa starali sládkovia Miroslav Šimek a Ján Breza. Pri výrobe piva používali kvalitnú oravskú vodu, zmes Slovenského, Českého, Nemeckého, Rakúskeho chmeľu a sladu. Pivo sa varilo v dvoch varných kotloch a dozrievalo v technologickom zariadení maďarskej firmy Bopég.
Denne produkovali asi 2000 litrov piva Oravar, ktoré stačili skonzumovať domáci pivári. Ročný výstav bol 5000 hl piva. Vyrábali tri druhy piva – 10% výčapné svetlé pivo Oravar, 12% ležiak svetlý Oravar a 12% ležiak tmavý Oravar. Na požiadanie v reštaurácii bolo možno zakúpiť i kvasnicové pivo. Stáčalo sa do KEG sudov i do fliaš na ktorých sa používali tri druhy etikiet.
Spoločnosť mala veľké plány čo sa varenia piva týkalo a výrobu chcela rozbehnúť v Dolnom Kubíne i Trenčíne, no výroba piva sa stala pre spoločnosť nerentabilná a v roku 1996 končí s výrobou piva v Námestove a o ďalších dvoch si mohla nechať iba snívať.