Celý koncept pivnety.sk máme rozpracovaný tak, aby ste pomoc vôbec nepotrebovali. Všetko by malo byť pre zberateľa etikiet intuitívne a veľmi ľahké na pochopenie. Nerobíme projekt, aby sme zberateľom sťažili a skomplikovali zbieranie etikiet, skôr naopak. Náš koncept má zberateľom pomôcť, aby si etikety vedeli rozriediť podľa viacerých faktorov, vedeli koľko rôznych verzií jednej etikety existuje a kam konkrétnu etiketu zatriediť. Veríme, že sa vám pivnety.sk zapáčia natoľko, že bude vašou každodennou súčasťou pri kategorizácii vašej zbierky a výmenách medzi zberateľmi.

Užívateľský účet

Užívateľský účet, ktorý ste si určite na webe všimli slúži výhradne pre redaktorov, ktorí pre vás pridávajú denne nové pivné etikety. Pre návštevníka webu momentálne nemá užívateľský účet žiadny význam. Preto sa pri návšteve webu ako zberateľ ním nemusíte zaoberať.

Navigácia

Aby ste sa na webe dobre orientovali a vždy našli, čo hľadáte, koncept pivnety.sk bol naprogramovaný priateľsky pre svojich používateľov. Podstránka Domov slúži na návrat na hlavnú stránku, ktorá je úvodnou stránkou webu. Podstránka Katalóg je vstupnou stránkou do online katalógu slovenských pivných etikiet. Etikety sú na stránke zoradené podľa dátumu a času pridania. Na podstránke Pivovary nájdete zoznam všetkých pivovarov, ktorých etikety sme do katalógu pridali. Pivovary sme na stránke zoradili podľa krajov. Za názvom pivovaru zvyčajne nasleduje skratka, ktorá pozostáva z troch písmen a za ňou je počet etikiet, ktoré sa z konkrétneho pivovaru nachádzajú v katalógu. Na podstránke Burza nájdete všetky aktuálne zberateľské burzy, ktoré sa konajú na území Slovenskej a Českej republiky. Dátum v čiernom poli znamená, že sa burza uskutoční na Slovensku a ak je pole oranžové, dáva jasne na známosť, že burza sa koná v Čechách. Na ďalšej podstránke Štatistika nájdete stručnú štatistiku všetkých pivovarov, ktorých etikety sme pridali do katalógu. Za názvom pivovaru nasleduje skratka, ktorá pozostáva z troch písmen a za ňou je počet etikiet, ktoré sa z konkrétneho pivovaru nachádzajú v katalógu. Ak kliknete na konkrétny pivovar, zobrazí sa vám zoznam všetkých doteraz pridaných etikiet príslušného pivovaru v katalógu. Podstránka O nás vám v krátkosti vyjasní, kto sme a čo znamená koncept pivnety.sk. Na podstránke Odkazy nájdete všetky dôležité internetové odkazy na rôzne zberateľské kluby, na konkrétnych zberateľov a rôzne užitočné projekty, zamerané na pomoc zberateľom pivných suvenírov. Podstránka Pomoc vám zas pomôže ľahšie sa orientovať na celom webe a dá vám odpovede na niektoré vaše otázky. Ak sa váš problém nevyrieši ani po prečítaní podstránky Pomoc, kontaktujte nás prosím. Na podstránke Slovník sa nachádzajú najčastejšie výrazy a slovné spojenia, ktoré zberateľ pri práci so zaradením pivných etikiet potrebuje. Ide o rôzne archaické názvy miest, kde sa kedysi pivo varilo alebo výrazy, ktoré zberatelia medzi sebou používajú.  

Patička

V spodnej časti webu ste si určite všimli ďalšie podstránky, o ktorých si povieme na tomto mieste viac. Podstránka Kontakt vám umožní nás kedykoľvek kontaktovať a podeliť sa s vašimi nápadmi, žiadosťou o spoluprácu alebo sa môžete na nás obrátiť, ak potrebujete pomoc s webom. Odpoveď od nás prichádza zvyčajne do niekoľkých minút. Ak práve nesedíme pri počítači, odpovedáme do niekoľkých hodín.  Na podstránke Ochrana osobných údajov nájdete naše vyhlásenie ako sa staráme o osobné údaje našich návštevníkov a aké údaje potrebujeme spracovávať preto, aby sa naši návštevníci cítili na webe komfortne. Na stránke Všeobecné podmienky sme pre svojich návštevníkov spísali pár riadkov podmienok za ktorých  môžu web pivnety.sk používať.

Vyhľadávanie

Na pravej strane hlavnej stránky a každej podstránky ste si určite všimli políčka do ktorých môžete písať. Ide o vyhľadávanie v katalógu pivných etikiet podľa viacerých hľadaných faktorov. Hľadať môžete podľa názvu pivovarov (Pivovary), podľa typu pivovarov (Typ pivovaru), podľa kraja (Kraj), podľa mesta v ktorom sa pivovar nachádza (Mesto), podľa farby etikety (Farba etikety), podľa stupňovitosti piva (Stupňovitosť piva), podľa obsahu fľaše alebo suda (Obsah), podľa obsahu alkoholu (Obsah alkoholu) alebo podľa horkosti piva (IBU). Chceme pripomenúť, že čím viac údajov o konkrétnej etikete zadáte do vyhľadávacích polí, tým presnejšie výsledky hľadania získate. Príjemné vyhľadávanie!

Veríme, že vám koncept pivnety.sk pomôže pri kategorizácii vašich zbierok pivných etikiet natoľko, že bude vyhľadávanou pomôckou každého zberateľa.

                                                                  Váš tím pivnety.sk